Časté dotazy

Zde naleznete nejčastější dotazy, které mi pokládáte. Pokud máte otázku, na kterou zde nenaleznete odpověď, ráda Vám ji zodpovím, můžete mi ji poslat přes kontaktní formulář.

Jak zjistím velikost prstenu?

Pokud neznáte velikost svého prstu, nejrychlejší způsob, jak si prst změřit je ustřihnout proužek papíru široký 2 - 3 mm, omotat 2x - 3x kolem prstu a přestřihnout. Změřte ústřižek a vyjde Vám obvod prstu, podle kterého vytvořím prsten. Další možností je měřící páska, kterou Vám mohu zaslat, pokud se necítíte na měření papírem, napište mi přes kontaktní formulář a domluvíme se na zaslání pásky.

 

Obarví měď mou kůži na zeleno?

Některé typy kůže obarví, jiné ne. Lze tomu předcházet pravidelnou péčí o šperky, hlavně o prsteny. Doporučuji pravidelně šperky impregnovat přírodním olejem či voskem, například bambuckým máslem, kokosovým olejem či včelím voskem. V případě, že i přesto se na Vašem prstě zelený koužek objeví, vězte, že není škodlivý a lze snadno umýt mýdlem a vodou. Někteří moji kolegové pracující s mědí používají impregnaci v podobě speciálního laku, já tuto možnost nedoporučuji, protože každý lak se časem oloupe a měď je na rozdíl od laku minerál s léčivými účinky. Při kontatu kůže s mědí využíváte jejích  léčebných a harmonizačních schopností. Pokud i přes to chcete prsten nalakovat, mohu to pro Vás udělat, jen mi napište do poznámky Váš požadavek.
 
 

Změní časem šperk svou barvu?

S nějvětší pravděpodobností ano. Měď je velmi živý materiál, který se mění do krásy. Pokud chcete svůj šperk udržet zářivý, můžete jej čas od času vyleštit jemnou solí se šťávou z citrónu nebo leštícím přípravkem na stříbro. Pokud použijete abrazivnější materiál či rotační leštící nástroj, s největší pravděpodobností ze šperku odstraníte i patinu, pokud jí je ošetřen. Patina se časem a v závislosti na Vašem způsobu používání šperků (pokud si šperky, hlavně prsteny, sundaváte při mytí rukou a při manuální práci) vydrží patina delší či kratší dobu. Vystřídá ji však patina přirozená, ještě půvabnější. Pokud budete po čase obnovit původní vzhled šperku, mohu Vám tuto službu poskytnout, nebo poradit, jak si můžete poradit i Vy sami doma.
 
 

Jaká je dodací lhůta šperků?

Šperky, které jsou hotové (všechny přívěsky, u kterých je napsáno skladem a některé velikosti prstenů) posílám hned po připsání platby, většinou do 24 hodin (pondělí - pátek), při platbě dobírkou zasílám také do 24 hodin. Pokud na šperk hodně spěcháte a chcete se ujistit, že bude zaslán co nejdříve, radši mě kontaktujte a domluvíme se osobně. U šperků na objednávku je dodací lhůta různá, většinou dva až tři týdny. Při objednávce Vás vždy informuji o předpokládané dodací době a při dokončení šperku zasílám fotku.
 
 

Jak zvolit způsob dopravy a do jakých zemí zasíláte?

Pokud potřebujete Vaši objednávku vyřídit rychleji, než je běžné, nebo potřebujete šperk dodat do druhého dne (v případě, že objednáte maximálně to 13 hodin), volte balík do ruky, u kterého pošta garantuje doručení do druhého den. Většina doporučených psaní, které jsou levnější variantou poštovného, pošta většinou doručí také do druhého dne, ale může to být 1 - 3 dny. 
Další možností je zaslání balíčku službou PPL, tuto službu využívám jen jako doplněk a proto nemohu garantovat doruční do druhého dne, počítejte spíš se lhůtou do dvou dnů.
U zásilkovny je doba doručení dva až tři dny po odeslání.
Šperky běžně zasílám na Slovensko, poštovné je 169,- korun a při objednávce se Vám tato možnost ukáže. Do jiných zemí je možno zaslat objednávku také, v rámci Evropy je poštovné 169,- korun.